do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

13 440 92 19

Odstraszacz kleszczy TickLess dla ludzi

Dostępność: brak towaru
Cena: 92,00 zł 92.00
Cena w innych sklepach: 92,00 zł
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: TICKLESS
Kod produktu: 234_54927

Opis

Odstraszacz kleszczy TickLess dla ludzi został zaprojektowany i wyprodukowany we Włoszech. Urządzenie to skutecznie uniemożliwia kleszczom zaatakowanie człowieka.


Wszyscy wiemy, że w okresie wiosenno-letnim kleszcze są dużym problemem. Gatunek kleszcza pospolitego występuje w Polsce bardzo licznie. Kleszcze można spotkać w lasach, parkach, na łąkach, w zieleńcach, a także w przydomowym ogrodzie. Spora liczba populacji kleszczy jest zarażona groźnymi dla człowieka chorobami takimi, jak np. borelioza.

W ciągu ostatnich lat w Polsce bardzo wzrosła ilość kleszczy, jednak dzięki temu urządzeniu można spacerować bez obaw.


Urządzenie działa na zasadzie emisji ultradźwięków o zmiennej częstotliwości, które są zupełnie bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych. Ultradźwięki działają odstraszająco na kleszcze i trzymają je z dala od nas.


Jak to działa?

Sygnał z urządzenia powoduje zakłócanie odbioru bodźców przez kleszcze. Osoba mająca na sobie to urządzenie staje się więc niewidzialna dla kleszcza. Zasięg działania to aż 3 metry i jest on w zupełności wystarczający, aby działać skutecznie.

Urządzenie zasilane jest baterią CR2032, której żywotność to nawet 3 lata. Aby włączyć/wyłączyć odstraszacz, wystarczy nacisnąć przycisk na obudowie. Po 8 godzinach urządzenie automatycznie się wyłączy, co chroni je przed rozładowaniem, gdy zapomnimy je sami wyłączyć.


Skuteczność tych urządzenia potwierdza niezależna analiza Laboratorium Uniwersytetu Weterynaryjnych Nauk Medycznych z Matelica we Włoszech, sporządzona 6 lutego 2012 roku. Test skuteczności polegał na wybraniu grupy kontrolnej 30 psów z wyznaczonego schroniska podzielonej na 3 podgrupy:

- podgrupa 1: 20 psów objętych ochroną aktywnym urządzeniem TickLess,
- podgrupa 2: 5 psów objętych ochroną środkiem chemicznym (Fipronil, Lufenurol) z przypiętym nieaktywnym urządzeniem TickLess,
- podgrupa 3: 5 psów z przypiętym nieaktywnym urządzeniem TickLess,


Taka konfiguracja podgrup zapewnia prawidłowość wyniku (tzw. ślepy test).

Wyniki tego eksperymentu są następujące:

- podgrupa 1: stwierdzono brak nowych pasożytów, lub znaczne ich zmniejszenie. W żadnym przypadku nie stwierdzono wzrostu liczby pasożytów,
- podgrupa 2: stwierdzono znaczne zmniejszenie ilości pasożytów przez cały okres trwania eksperymentu,
- podgrupa 3: stwierdzono znaczny wzrost liczby pasożytów lub ich niezmienną liczbę.


Z racji tego, że wymienione środki chemiczne są szkodliwe dla ludzi i mało skuteczne, wybór pozostaje tylko jeden!

  • Producent:TICKLESS
  • Unikat bron:nie

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl